A bajnoki döntő első és második mérkőzése is az utolsó pillanatig nagyon szoros volt az Atomerőmű KSC Szekszárd és a Sopron Basket csapata között. A szekszárdi lányok hihetetlen erővel küzdöttek, de végül mindkét meccsen mindössze pár ponttal maradtak alul az Euroliga győztes Sopron ellen. Sajnos ez a forgatókönyv a harmadik mérkőzésen is megismétlődött, így a Sopron nyerte a bajnokságot.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd negyedszerre ezüstérmes a magyar bajnokságban!

A finálé harmadik összecsapására április 23-án, szombaton 14:30-kor került sor.

Női Kosárlabda NB1 A-csoport, rájátszás döntő, 3. mérkőzés

SOPRON BASKET – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 74-52

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Sopron javára.

MESTERMÉRLEG

Gáspár Dávid: „Csodás érzés végre Sopronban, a hazai közönségünk előtt ünnepelni! Boldog vagyok, hogy ilyen sokan kijöttek, és támogattak minket. Nagyon jól játszott a csapat, megérdemelten nyertük meg a magyar bajnokságot. Elismerésem a Szekszárdnak, mert nagyon keményen állt bele ebbe az ütközetbe. Innentől kezdve minden percét szeretnénk kiélvezni az ünneplésnek!”

Djokics Zseljko: „Amiről a döntőbe jutásunk idején beszéltem, az most is érvényes, a saját kategóriánkba tartozó, vagy nálunk kicsivel értékesebb csapatok között mi vagyunk a bajnokok. A Sopron jelenleg és az utóbbi néhány évben is Euroligás csúcsminőséget képvisel. Nagyon büszke vagyok, jelentős ellenállást tanúsítottunk a döntőben, szenzációsan játszottunk. Ezen a napon túl sok volt nekünk, hogy most volt a legrövidebb szünet két meccs között, kevesebb, mint 72 óra. A sajnálatos esemény, ami Határ Bettivel történt a második mérkőzésen, az mindenkit megzavart egy kicsit. Nagyon rosszul kezdtünk, rossz első félidőt produkáltunk, aztán a második félidőben már sikerült előhoznunk olyan elemeket, amelyeket az első két meccsen jól csináltunk.”

Képek: Atomerőmű KSC Szekszárd