Az idei Budapest Grand Slam dzsúdóversenyre 61 ország 406 versenyzője nevezett. Az első versenynapon a 13 hazai versenyző közül Pupp Réka, a Paksi Atomerőmű SE versenyzője hatalmas küzdelemmel a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

„A dzsúdóban nincs papírforma, de én első kiemeltként legyőztem az ellenfeleimet, úgyhogy ez valami hasonló volt. Talán mondhatjuk, hogy mostanra értem bele az 52 kilóba.” – mondta Réka.

Pupp Réka neve nem ismeretlen a cselgáncsban

Az 52 kilogrammos súlycsoportban a világranglista második helyén álló Réka már tömérdek sikert tudhat magáénak.

• 2012-ben bronzérmes volt a junior Eb-n,
  • 2013-ban az Európai Ifjúsági és Olimpiai Fesztiválon aranyérmet szerzett.
  • A 2014-es junior Eb-n ismét bronzérmes volt.
  • A 2015. novemberi U23-as Európa-bajnokságon a dobogó harmadik fokára állhatott.
  • 2016-ban a junior Eb-n ismét harmadik lett, az U23-as Eb-n a második helyezést szerezte meg.
  • 2018-ban az U23-as Európa-bajnokságon a dobogó második fokára állhatott.
  • A 2021-es Európa-bajnokságon bronzérmet nyert.
  • Idén február közepén bronzérmes lett a Grand Slam tornán Tel-Avivban, majd március 31-én aranyérmet szerzett a World Tour-sorozatának törökországi versenyén.

Egy újabb aranyérem a gyűjteménybe

Pénteken a budapesti Papp László Sportarénában zajló, olimpiai kvalifikációs cselgáncs Grand Slam-viadalon Réka aranyérmes lett. A fináléban a felnőtt mezőnyben kevéssé ismert Giulia Carna volt az ellenfele.

„Meglepetés volt ez az olasz lány, akiről semmit sem tudtunk, csak a döntő előtt néztem róla videókat és elemeztem ki őt. Kellemetlen ellenfélnek ígérkezett, mondtam is Rékának, hogy ez nem lesz sétagalopp, de ő azt csinált belőle” – mondta mosolyogva a világ- és Európa-bajnok Braun Ákos, Réka edzője.

Pupp Réka a magyar dzsúdósport 10. Grand Slam-aranyérmét gyűjtötte be, és medálja mellé 4000 dollárt kapott.

Képek: m4sport