Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Családi kapcsolataink hullámain szörfözünk vagy fuldoklunk? Ez volt a címe Éger Csaba pszichológus, az MCC Mindset Pszichológia Iskola kutatótanára előadásának. A Mathias Corvinus Collegium Szekszárdi Képzési Központja ugyanis összejövetelt tartott kedden este Szekszárdon, a Babits Mihály Kulturális Központban.

Nem mindegy, milyen családban növünk fel

Az előadás lényege az volt, hogy egyes emberek kamatoztatni tudják azt az erőt és energiát, amit a családban kaptak, másoknak pedig pont, hogy nehézséget okoz, hiszen az, hogy családban élünk, egyaránt hoz magával kihívásokat és lehetőségeket is. A családban, gyermekkorban vagy felnőttkorban tapasztaltak adják az alapot, azt, hogy inkább erőforrásként tekintünk saját életünkre, származásunkra, vagy kihívást jelent ez számunkra.

„Fel kell mérnünk, mi fakad a családunkból, milyen tulajdonságokat, örökséget hoztunk magunkkal onnan, ahol gyerekek voltunk, felnőttünk, ahol megtanultuk, hogy mi az élet, s abból a családból is, amelyikben vagyunk. Akkor meglátjuk, milyen tulajdonságok, milyen sebek okozzák, hogy – mint az előadás címében szerepel – családi kapcsolataink hullámain nem szörfözünk, hanem inkább fuldoklunk.” – mondta Éger Csaba.