Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Egy szekszárdi asszonyt magát banki ügyintézőnek kiadva hívott fel egy nő, majd, mivel nem a megfelelő pénzintézet alkalmazottjának adta ki magát, átadta a hívást egy férfinak, aki már jól tudta a bank nevét. 

Arra hivatkozva, hogy gyanús tranzakciót észleltek, egy vírusírtó program telepítésére vették rá az akkor még gyanútlan számlatulajdonost. 

Nagyjából két és fél órán keresztül tartott a telepítés, több mint tucatnyi telefonhívást bonyolítottak le. Akkor már nagyon gyanús volt a történet, ezt a feljelentő szóvá is tette.  

Az ügyintéző nem volt szégyenlős – amikor a nő közölte vele, hogy feljelenti – azt mondta, most már mindegy, a pénzét úgyis elvitték. A folyószámláról a csalók közel 5 millió forintot utaltak el.

Nem ez volt az egyetlen online „trükk”

Egy paksi nő is hasonló csalás áldozata lett. Őt nyeremény ígéretével hívta fel egy nő. A nyeremény – 800 ezer forint – utalásához kérte telepíteni az Anydesk -et, de a hívott fél ellenállt. Ekkor egy megnyerő modorú férfi vette át a telefont, ő vette rá az asszonyt, hogy telepítse a távoli elérést biztosító programot. 

Itt rövidebb időt vett igénybe a művelet, a nyeremény nem érkezett meg és nagyjából fél óra alatt sikerült a csalóknak elutalniuk a rászedett nő számlájáról 465 ezer forintot.

SOHA ne telepítsd, csak mert kérik!

Ráadásul idegenek. A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy idegenek kérésére ne telepítsenek semmilyen, távoli elérést biztosító programot az eszközeikre. Ne adják ki a személyes és banki, -valamint bankkártya adataikat!

Legyenek óvatosak és egészségesen gyanakvók!

Ha kérdésük van, még kattintás előtt forduljanak kollégáinkhoz a kiberkapcsolat@tolna.police.hu címen.
A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online csalások felderítésére. Ezek megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán találnak.