A Szekszárdi Járási Ügyészség ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt emelt vádat egy 46 éves budapesti férfi ellen, aki 27 éve rendelkezik vezetői engedéllyel.

A vádlott 2024. október 20-án kora délelőtt Szekszárd lakott területén belül ittas állapotban vett részt a közúti közlekedésben az általa vezetett személygépjárművel.

Előző este fogyasztott bort

Az egyik szekszárdi vendégházban, majd éjfél körül lefeküdt aludni. Másnap reggel körülbelül kilenc órakor indult el autójával, azonban rövid időn belül igazoltatták a járőrök. A hiteles légalkoholmérő készülékkel mért értékek alapján a vádlott a vezetéskor enyhe fokú alkoholos befolyásoltság alatt állt.

Az intézkedő járőrök a tettenérés alapján a vádlott vezetői engedélyét a helyszínen elvették és vezetői jogosultságának azonnali felfüggesztését bejegyezték az engedély-nyilvántartásba.

A vádlott cselekményével megszegte a KRESZ azon szabályát, mely szerint járművet az vezethet, akinek a szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol. A büntetlen előéletű vádlottal szemben a járási ügyészség tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetés kiszabását és a közúti járművezetéstől határozott időre eltiltását szorgalmazza a Szekszárdi Járásbíróságnál.

 (fotó: illusztráció, pixabay.com)