Hiába uralta a KSC az első félidőt a DVTK-Hun-Therm elleni párharc első mérkőzésén, a hazaiak – kihasználva a szekszárdiak gyenge triplázását – a nagyszünet után fokozatosan feljavulva megfordították az állást, és végül négy pontos győzelmet arattak. A bronzéremért zajló csata szerdán Szekszárdon folytatódik.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

DVTK-HUN-THERM – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 64-60 (12-23, 21-14, 15-17, 16-6)

Miskolc, 1200 néző. Vezette: Tőzsér, Nyilas, Rózsavölgyi.

MISKOLC: Aho N. 3/3, KÁNYÁSI 14/9, GUIRANTES 30/9, Garbin 3/3, Jovanovics 2. Csere: Aho T. 3/3, Kiss 2, Bernáth 7/3. Edző: Völgyi Péter.

SZEKSZÁRD: Studer 11/3, Dudásová 7, Wallace 8, Mányoky 4, GOREE 16. Csere: KRNJICS 14, Miklós, Boros, Szücs. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-9. 7. p.: 6-17. 14. p.: 20-27. 16. p.: 22-33. 18. p.: 25-33. 22. p.: 35-37. 24. p.: 37-45. 29. p.: 48-50. 31. p.: 53-54. 33. p.: 56-54. 36. p.: 61-56. Kipontozódott: Aho N. (38. p.).

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Miskolc javára.

MESTERMÉRLEG

Völgyi Péter: – Éreztem, hogy nem fogjuk jól kezdeni a mérkőzést, és sajnos igazam lett. A Szekszárd nagyon felkészült belőlünk, így roppant nehéz dolgunk volt az összecsapáson. A nagyszerű szurkolótáborunk támogatásával harcoltuk ki a győzelmet.

Djokics Zseljko: – Jó mérkőzést játszott a két csapat. Igyekeztünk megfelelően felkészülni a piros-fehérekből, és ez sikerült is. A rossz külső dobásaink pecsételték meg a sorsunkat. A remek atmoszférához elismerésem mindkét csapat szurkolótáborának.