A mai közösségi séta és alakformáló gerinctréning a hőség miatt elmarad – tájékoztatja az érdeklődőket a Szekszárdi Sportközpont.
Ilyen kánikulában a fokozott fizikai aktivitás extra terhelést jelent a szervezetnek, a ti biztonságotok és egészségetek pedig mindennél fontosabb! Mivel a melegben a mozgás nem játék, ha a nap folyamán mégis kimozdulnátok vagy sportolnátok, nagyon figyeljetek a következőkre:
- Igyál, mielőtt szomjas lennél: A hőségben a testünk sokkal gyorsabban veszít folyadékot. Ne várd meg a szomjúságérzetet, folyamatosan kortyolgass vizet!
- Kerüld a tűző napot! Mozgáshoz kizárólag a kora reggeli vagy a késő esti, hűvösebb órákat válaszd.
Vedd vissza a tempót!
Extrém melegben a szívünk sokkal nagyobb fordulatszámon pörög. Ha nehezebb a légzés, vagy egy picit is megszédülsz, azonnal állj meg és pihenj meg az árnyékban! Világos, jól szellőző ruha, naptej és egy sapka vagy kalap kötelező kellék, ha a szabadba mész.
"Csütörtökön találkozunk a megszokott energiákkal a Power & Cardio órán A Jégcsarnoknál!"
– tették hozzá.
(forrás, fotó: Facebook/Szekszárdi Sportközpont)






