Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
0:00
/
Magány és bezárkózás ellen olvassunk!

A pandémia hatásai. Sokan és sokféleképpen éltük meg azt az időszakot, amikor szó szerint bezárult az ajtó. A covid számos dolgot magával hozott. Feszültséget, bizonytalanságot, halál közeli élményt, a halál új típusú feldolgozását.

Tovább kell lépni!

Kétségkívül az egyik legnagyobb „hozadéka” az elmagányosodás és a bezárkózás. Generációtól függetlenül. E mellet új típusú munkavégzést, oktatást is szült a kényszer, hiszen hangsúlyosabbá vált az online tér.

Ezeket a tapasztalatokat, a tudományos kutatások, megfigyelések összességét tartalmazza az a kötet, melyet a nagyközönségnek a napokban mutattak be Szekszárdon, a PTE KPVK „52-es” előadójában.

Társadalom a világjárvány hálójában

„Nem mehetünk el a pandémia időszaka mellett. Hiszen ez egy globális szintű probléma volt és nem tudhatjuk, hogy mikor szembesülünk a következővel”

– fogalmazott a kar dékánja, a kötet írója, szerkesztője, Prof. Dr. Szécsi Gábor.

Következmények, a társadalomra, politikára, kultúrára, oktatásra, sportra, s az emberek gondolkodására gyakorolt hatása, sokoldalúan és tudományos alapossággal – talán így mutathatjuk be a kis kötetet, mely tíz tanulmányt tár az érdeklődők elé.

„Más módon találkoztunk a halál élményével, szinte naponta vesztettünk el valakit a szűkebb, vagy tágabb ismerősi körből. Ez rémisztő. Meg kellett tanulni feldolgozni ezt. Tulajdonképpen az elmagányosodás a napjainkban is tart. S hogy mit tehetünk? Olvassunk, olvassunk, olvassunk!

– tette hozzá a könyvbemutató előtti percekben dr. Karikó Sándor, szerző, a Szegedi Tudományegyetem tanára.

Magányosodás, bezárkózás, kevés kommunikáció, csendesség – mind olyan fogalmak, melyek jellemezték az elmúlt több évnyi időszakot, s melyen csak mi, saját magunk, legbelül tudunk túllépni

(Megszólal: Prof. Dr. Szécsi Gábor, író, szerkesztő, dr. Karikó Sándor, szerző)