Pályabajnoki érmek a zsebben. A közelmúltban rendezték az U13 és U15, valamint a WU15 Országúti Magyar Bajnokságot. A helyszín hagyományosan Tamási volt.  Az U13 és WU15 16 km-es távja Pincehelyen rajtolt, majd délután Tamásiban az U15 56 km-es távja. A Gyönk határában lévő 1 km-es meredek emelkedő tetején volt mindkét verseny zárása.

Mármarosi Alexának majdnem sikerült a bravúr, mert sprinter létére csak 5 másodpercre volt a bronzérmestől.  Tulok-Darida Simonnak sikerült egyedüliként megszöknie a mezőnytől 10 km-re a céltól, de sajnos utolérték, és már nem volt ereje a legjobbakkal hajrázni a meredek végbefutón.

Jöttek az erdmények

A Tamási cement pálya adott otthont az utánpótlás pálya Bajnokságnak, és a Pálya Kerékpár Országos Diákolimpia döntőjének is. 200, 500 és 1000 m-en küzdöttek a fiatalok. A megmérettetést sikert hozott a a Szekszárdi Sportközpont versenyzőinek.

Mármarosi Alexa két ezüst és egy bronzérmet szerzett Tulok-Darida Simon pedig két ezüsttel lett gazdagabb.

Az U13 és U11 fiúknál Mármarosi Manuelnek és Adriánnak, valamint Rádi Noelnek a tisztes helytállás és a tapasztalat szerzés volt a cél.