Vasárnap késő délután Tolna térségében, az M6-os autópálya 142. kilométerénél, a Pécs felé vezető oldalon. A tűzesethez a szekszárdi hivatásos és a tolnai önkormányzati tűzoltókat riasztották.

Az egységek két habsugárral és egy gyorsbeavatkozó vízsugárral oltották el a lángokat.  

A beavatkozás idejére a Pécs felé vezető pályatestet teljes szélességében lezárták.

Négy tűzesethez és nyolc műszaki mentéshez vonultak a vármegye tűzoltói az elmúlt 72 óra leforgása alatt. A beavatkozások között három közlekedési baleset is szerepelt.

Egy tíz négyzetméteres, faszerkezetű, lemezborítású terasz égett péntek reggel Tolnán, a Homokhegyen. A tűzesethez a szekszárdi hivatásos és a tolnai önkormányzati tűzoltókat riasztották, akik egy vízsugárral és kéziszerszámok segítségével fékezték meg a lángokat.

Kétszázötven négyzetméteren égett a magasfüves vegetáció, valamint egy nagy méretű körbála szombat este Mágocson, a Széchenyi utcában. A keletkezett tüzet a dombóvári hivatásos tűzoltók két vízsugárral és kéziszerszámok segítségével oltották el.

Árokba hajtott, majd az oldalára borult egy személyautó vasárnap reggel Dunaszentgyörgyön


A 6-os számú főút 122. kilométerénél. A baleset helyszínére a paksi hivatásos és a dunaszentgyörgyi önkéntes tűzoltókat riasztották, akik áramtalanították a járművet. A gépkocsi vezetője könnyebb sérüléseket szenvedett.

(Fotó: Paksi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság, Dunaszentgyörgyi Önkéntes Tűzoltó Egyesület
és Szekszárdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság)