A Dombóvári Járási Ügyészség garázdaság vétsége és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat egy 29 éves férfi ellen. A vádirat szerint a vádlott 2025. november 15-én este egy sportcsarnokban, az egyik középiskola szalagtűző bálján szórakozott baráti társaságával. Ugyanitt tartózkodott meghívottként a barátaival egy 18 éves fiatalember, a későbbi sértett is.
A vádlott és a sértett nem ismerték egymást, a bálban sem találkoztak
Hajnali 2 óra után a sértett és barátnője gyalogosan hazafelé indultak. Amikor egy park mellett haladtak el, utolérte őket a vádlott társasága.
Ekkor az ittas vádlott oldalról a sértetthez lépett és váratlanul egy alkalommal ököllel, legalább közepes erővel megütötte a sértett arcát.
A sértett az ütéstől a földre esett. Ezt látva a sértett barátnője a vádlott elé lépett és számonkérte őt a bántalmazás miatt, aki erre azt válaszolta, hogy úgy gondolta, hogy a sértett lehetett az, aki korábban „beszólt” az öccsének.
A történteket a sportcsarnok biztonsági kamerájarögzítette
A vádlottól elszenvedett bántalmazás következtében a sértettnek nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérülése keletkezett, amely miatt a magánindítványát előterjesztette. A vádlott kihívóan erőszakos, közösségellenes magatartása a jelenlévőkben és a sportcsarnok közelében tartózkodókban riadalmat és megbotránkozást keltett.
A büntetlen előéletű vádlottal szemben a járási ügyészség tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben halmazati büntetésül pénzbüntetés kiszabását szorgalmazza a Dombóvári Járásbíróságnál.
(fotó: illusztráció, pexels)






