A szlovéniai Ptujban rendezték meg az atléták U18 Válogatott Viadalát. Az öt nemzet találkozóján a magyar válogatott mellett Csehország, Lengyelország, Szlovákia és Szlovénia legjobbjai vettek részt 2-2 fővel minden versenyszámban.

A Szekszárdi Sportközpont két középtávfutója Gyányi Zsombor és Végh Zsombor kapott meghívót a nemzeti csapatba. Mindketten 3000 méteres síkfutásban álltak rajthoz. Gyányi Zsombor 2200 méterig tartotta a tempót lengyel ellenfelével az élen, végül harmadik helyen ért célba, és dobogóra állhatott. Végh Zsombor nagyszerűen hajrázva ötödik helyen végzett, így Szőke Gergő tanítványai 14 ponttal járultak hozzá a magyar válogatott teljesítményéhez.

Magyarország mind a női, mind a férfi, mind az összetett versenyben a harmadik helyen végzett Csehország és Lengyelország mögött.