Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Melyen többek között Süli János miniszter tájékoztatást adott a Paks II. beruházás aktuális ügyeiről. Munkaterve szerinti utolsó ülését tartotta az idén a Tolna Megyei Önkormányzat Közgyűlése.Süli János, a Paksi Atomerőmű bővítéséért felelős miniszter tájékoztató előadásában aláhúzta: fenntartható, olcsó és időjárástól független energiatermelés valósul meg a paksi beruházás révén. E célok elérése érdekében folyamatosan zajlik a munka. 

„Terveink szerint 2029-30-ban helyezhetik üzembe az új blokkokat. A határidőknél még fontosabb, hogy olyan atomerőmű épüljön, ami még hatvan évig biztonságosan és hatékonyan termel olcsó áramot mind a lakosok, mind az ipar számára”

– fogalmazott Süli János. 


Áttekintették a Tolna Megyei Értéktár Bizottság munkáját is

Dr. Say István elnök beszámolójából kiderült, hogy országos viszonylatban Tolna megyében gyűjtötték össze a legtöbb – 461 – megyei értéket. 

„A megye 109 településének 64 százaléka folytat értéktári tevékenységet, melynek köszönhetően duplaannyi kincset sikerült lajstromba venni, mint a második helyen szereplő Pest megye”

– fogalmazott. Az értékgyűjtést a legnagyobb arányban a Paksi és a Szekszárdi járásban vállalták a települések. A megyeszékhely után Bátaszéken és Bonyhádon a legaktívabbak, már ami a kincsek számát illeti. 

Ma nehezebb ápolni a kapcsolatokat

A nyári időszak, valamint az ősz nagyobbik hányada kedvezett a partnerségi programok életre hívását illetően, s így Tolna megye legaktívabb testvérmegyei együttműködése, a hargitai kapcsolat fejlesztése került előtérbe.  A kilátásokat illetően viszont a koronavírus-helyzet okozta bizonytalanság is felmerült, mint a nemzetközi kapcsolatokat akadályozó tényező. 

fotó: Tolna Megyei Önkormányzat