Az Európa Tanács 1990. február 22-én tette közzé a bűncselekmények áldozatainak chartáját. Ez a nap sok országban lett az áldozatok napja, hazánkban a Fehérgyűrű Közhasznú Egyesület kezdeményezésére 1993-tól emlékezünk rájuk. A rendőrség bűnmegelőzési szakemberei minden évben felhívják a figyelmet az áldozattá válás megelőzésének, az áldozatok segítésének, továbbá a társadalmi szolidaritásnak a fontosságára.

Bűnmegelőzés

A rendőrség ezen tevékenységének célja a bűncselekmények számának csökkentése az állami és önkormányzati szervekkel, társadalmi szervezetekkel és a lakossággal együttműködve. Vannak olyan tényezők, amelyek növelik az áldozattá válás kockázatát, ezért megkülönböztetett figyelmet fordítanak a nők, gyermek- és fiatalkorúak, idősek, turisták, fogyatékkal élők, valamint a veszélyeztetett munkakört betöltők védelmére.

Megyénk rendőrei is segítenek

A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a városi rendőrkapitányságokkal karöltve egész évben kiemelten kezelik az áldozatok védelmét. Fontos tevékenységként tartják számon az áldozatsegítést, melynek célja, hogy a bűncselekmények miatt sérelmet szenvedett személyek, illetve hozzátartozóik megfelelő segítséget kapjanak a probléma megoldásában és érvényesíteni tudják az őket megillető jogokat.

Kihelyezett állomások

Ezen a napon Tolna megyében, így Szekszárdon is több helyszínen is lehetőség biztosítottak az érdeklődők számára, hogy az áldozattá válás elkerüléséről beszélgessenek a szakemberekkel. Tájékoztató prospektusokat kaphattak, bemutató eszközöket tekinthettek meg.

Bűncselekmény esetén hívják a 112-es segélyhívó telefonszámot.

Képek: police.hu