Korinthosz teljesítve! A Szekszárd – Baja – Szekszárd útvonalon rendezték meg a Korinthosz 160 elnevezésű futóversenyt a hétvégén. A megmérettetésen hét táv teljesítésére lehetett nevezni.

Dupla vagy semmi

A leghosszabb távolság 160 kilométer 80 méter volt, melyet 24 órás szintidőn belül kellett lefutniuk a versenyzőknek. A versenytávra előzetesen 99 jelentkező regisztrált, akik közül 61-en célba is értek.

Az indulók között volt Prantner Gábor, a Paksi Rendőrkapitányság munkavállalója, aki a rendkívüli időjárási körülmények között, emberfeletti teljesítményt nyújtva 19 óra 37 perc 57 másodperc alatt teljesítette a versenytávot.

Saját idejét múlta felül

Korábban már többször elindult az embert próbáló megmérettetésen, és a 2018-as eredményét több, mint egy óra tizenöt perccel döntötte meg.

A maratoni távot augusztus 7-én rendezték meg, melyen 58 indulóból 52-en célba értek.

Az indulók között volt dr. Tóbiás Rajmund r. ezredes, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Humánszolgálatának vezetője és Mészáros Zoltán r. törzszászlós, a Paksi Rendőrkapitányság járőrparancsnoka.

A versenytávot a rekkenő hőségben mindketten csodálatos teljesítménnyel, a megadott szintidőn belül teljesítették.