Gödöllőn tartották március 19-én a 114. Mezei Futó Magyar Bajnokságot. A versenyt a Magyar Atlétikai Szövetség megbízásából a MATE – Gödöllői  Egyetemi Atlétikai Club rendezte. helyszínéül festői környezetet választottak, a Gödöllői Grassalkovich-kastélyt.

A kastély parkjában kialakított futópályán a Szekszárdi Sportközpont 4 atlétája is rajthoz állt. Az U16-os fiúk 4500 méteres versenyében mindössze 2 másodperces hátránnyal Végh Zsombor negyedik helyen végzett, Gyányi Zsombor Buda az U18-asok 6000 méteres versenyében ötödik helyezést ért el, a Gyányi Zsombor Buda, Mészáros Balázs, Plessz Gábor összeállítású ifi csapat szintén az ötödik helyet szerezte meg.

Az ifi U18-as mezőnyben Gyányi Zsombor Buda után Mészáros Balázs 22., Plessz Gábor 23. helyen ért célba, Görföl Zselyke pedig a Serdülő U14-es korcsoportban 38. lett.

Kép: Szekszárdi Sportközpont