Július 28-31. között tartják Silkeborgban a maraton szakág idei kontinensviadalát, ahová a magyar válogatott nagy része már kedden elutazott. Négy Tolna megyei versenyzőért szurkolhatnak a sportrajongók, közülük Vígh Vivien és Kiszli Vanda már az első napon hajóba szállt a győzelemért.

Vígh Vivien ötödik lett

A Szekszárdi Kajak Kenu SE fiatal, 17 éves kajakosa nem versenyzett még nemzetközi mezőnyben, de erejét felül múlva vitte végig futamát. Hatalmas küzdelemmel a nyolcadik helyről jött fel és ötödikként ért célba. A rengeteg befektetett munka tehát meghozta gyümölcsét!

Kiszli Vanda Európa-bajnok!

A Paksi Atomerőmű SE sportolója idén már két aranyérmet is szerzett, a világbajnokságon és a Világjátékokon is első lett, most pedig itt az újabb bajnoki cím!

Magyar bajnokok

A Turgonyi Olivér – Horváth Tamás kajak magyar bajnok páros a következő napokban száll hajóba Dániában párosban és egyéniben egyaránt. A szekszárdi fiúk esélyesek az újabb győzelemre.

Képek: Szekszárdi Kajak Kenu SE, Paksi Atomerőmű SE