Írta oldalán a Babits Mihály Kulturális Központ, beszámolva a Holokauszt Emléknapról, melynek helyszíne a Művészetek Háza volt. A Szekszárdról és környékéről deportált zsidó lakosságról emlékeztek meg az összegyűltek.


A Szekszárdi Magyar-Izraeli Baráti Társaság és a Szekszárdi Izraelita Hitközség által szervezett programon a megjelenteket Meleg Balázs, a hitközség elnökhelyettese köszöntötte, emlékbeszédet Koller Tamás, Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata Kulturális, Turisztikai és Városmarketing Bizottságának elnöke mondott.

A rendezvényen – a korábbi évekhez hasonlóan – a Béresné Kollár Éva vezette Tücsök Zenés Színpad adott ünnepi műsort, amelyet Fináli Gábor, a budapesti Hunyadi téri zsinagóga rabbijának liturgiai megemlékezése követett, melyen közreműködött Anatolij Klavanszkij kántor.

"A megemlékezés koszorúzással zárult a Művészetek Háza előtt álló, Szatmári Juhos László által készített Holokauszt-emlékműnél."

A II. világháborút megelőzően Szekszárdon, valamint a város közvetlen vonzáskörzetében (Őcsény, Decs, Tolna) megközelítőleg 600 zsidó származású ember élt. Az 1944-ben Auschwitzba és a többi munka- és haláltáborba deportált zsidó személyekből több száz embert elpusztítottak, alig páran tértek haza borzasztó fizikai és lelki állapotban.

(forrás, fotó: Babits Mihály Kulturális Központ Facebook oldal)