A fárasztó hétközi Euroliga-mérkőzés után, a hosszabb időre kidőlő Bálint Réka nélkül fogadta a Szekszárdi KSC a TFSE-MTK együttesét. A csapat az első negyedbeli ellenállhatatlan játékának köszönhetően sokat cserélve is magabiztos győzelmet aratott.

A női kosárlabda NB1 A-Csoport alapszakasz 8. fordulójára Szekszárdon került sor 800 nézővel.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 10-2. 7. p.: 20-4. 11. p.: 22-14. 15. p.: 38-18. 19. p.: 51-21. 23. p.: 57-38. 28. p: 70-49. 30. p.: 78-51. 32. p.: 78-53. 37. p.: 88-67.

Mestermérleg

Djokics Zseljko: – A győzelem mellett feladatunk volt, hogy akik a Fenerbahce elleni szerdai Euroliga-mérkőzést szinte végigjátszották, ők 15-20 percnél többet ne játsszanak. Örülök, hogy mindkét célunkat el tudtuk érni. Azzal viszont nem vagyok kibékülve, hogy a védekezési intenzitásunk nem tartott ki a találkozó teljes hosszára, valamint, hogy Marshallt nem tudtuk kikapcsolni, pedig rá külön készültünk.

Magyar Bianka: – Nagyon csalódott vagyok, a játékosoknak és nekem is el kell gondolkoznunk és le kell vonni a következtetéseket ebből a mérkőzésből. Nem szabad kifogásokat keresni. Annak örülök, hogy Turi Eszter megszerezte első pontjait az élvonalban.

Képek: kscszekszard.hu / Jantner Zsolt