Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Dienes-hét során tisztelegtek a világhírű matematikus előtt. A Montreáli Magyar Főkonzulátus és a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara közös szervezésében először került megrendezésre a kanadai Québec tartományban egy olyan rendezvénysorozat, amely során Dienes Zoltán, a világszerte ismert magyar matematikus szellemi és kulturális örökségéről emlékeztek meg.

Dienes Zoltán, a matematikatanítás „mágusa”, 1916-ban született Budapesten és élete során több kontinensen tanított. A Sherbrooke Egyetem professzoraként a matematikai pszichológia úttörője volt, 1966-1978 között a Pszicho-matematikai Kutatóközpontot vezette.

Játékosan tanulni a matematikát

A kanadai Dienes-hét célja, hogy a professzornak a PTE kutatói által újragondolt matematikai játékai elősegítsék a közösségépítést, egyben örömteli matematikatanulást biztosítsanak a kanadai magyarok számára. A hét során játékos foglalkozásokra került sor többek között a Montreáli Magyar Iskolában, a helyi magyar nyugdíjasházban és a Főkonzulátus által létrehozott Tudósklubban.

A magyar delegáció meglátogatta a Sherbrooke Egyetemet, ahol Dienes Zoltán emléktáblájának közeljövőben történő felavatásáról és egy közös tudományos konferencia szervezéséről folytak egyeztetések.

Az egyetem által szervezett programok során a Pécsi Tudományegyetem munkatársai részletesen bemutatták az elmúlt években megtett lépéseket és elért eredményeket, amelyek Dienes Zoltán tudományos és szellemi örökségének megőrzésére irányultak.