Bár nincs itt az ideje, azért szólunk, hogy ne legyen késő. Mármint az információ, ami után tuti másként kezeled majd a most még haszontalan szemétnek vélt bajuszt.
Évszázadok óta gyógyítanak vele
Az amerikai őslakosság, valamint a kínai és a török népi gyógyítók alkalmazzák a kukoricabajuszt vagy kukoricahajat. Ki hogy ismeri. De mit is tartalmaz a kukoricabajusz?
Ez is mutatja a hasznosságát. A kutatások nagy része állatok vizsgálatán alapszik. De az eredmények nagyon pozitívak
Tudtad?
A kukoricabajusz kivonata erős vízhajtó, védi a húgyutakat, megakadályozza a húgyúti és húgyhólyagfertőzéseket okozó baktériumok felhalmozódását. A szakemberek gyakran ajánlják ágybavizeléssel küzdő gyerekek, valamint vizeletinkontinenciában szenvedő felnőttek számára is. Megakadályozhatja a vesekövek kialakulását.
A tapasztalatok szerint a vérnyomást is csökkenti és a gyulladásos folyamatokat is. A kukoricabajusz a C-vitaminnal egyenértékű antioxidáns. Szabályozza a vércukorszintet. A kukoricabajusz kivonatát az indán és a hagyományos kínai gyógyászatban is a cukorbetegség kezelésére használják.
Irány a konyha!
Ha ki szeretnéd próbálni a hatását, akkor mutatunk néhány ötletet, leszögezve azt is, hogy a kukoricahaj természetesen nem helyettesíti az orvosi kezeléseket.
Az enyhén édes ízű friss kukoricabajusz saláták, levesek és egyéb ételek feltéte lehet. De szárítva is alkalmazhatod.
Válaszd szét a szálakat és helyezd őket egy rácsra. Ne érje közvetlen napfény. Több nap után elpárolog belőle a nedvesség. Ezután akár le is darálhatod, így por formájában teheted akár a salátára.
Teát is készíthetsz belőle. Kétcsészényi vízhez adj hozzá 2 evőkanálnyi friss vagy szárított kukoricabajuszt, közepes lángon forrald fel. Amint forrni kezd, alacsony lángon párold 10 percen át, majd hagyd lefedve 30 percig. Szűrd le és máris fogyaszthatod!