Hatályba lépett a médiatörvény módosítása, amelynek értelmében szombattól megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása. Az átmeneti működésről a közmédiáért felelős miniszteri biztos gondoskodik az új vezetők kinevezéséig.
A pénteken kihirdetett törvénymódosítás alapján megszűnik a Médiatanács elnökének, Koltay András és a testület tagjainak megbízatása, valamint távozik a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője, Altorjai Anita, továbbá az Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója, Papp Dániel is.
A jogszabály szerint az Országgyűlés médiaügyekkel foglalkozó állandó bizottsága által kijelölt közmédiáért felelős miniszteri biztos, Grósz Judit gondoskodik a szükséges eljárások lebonyolításáról, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA átmeneti vezetéséről az új vezető tisztségviselők kinevezéséig.
Nyitókép: Grósz Judit közmédia megújításáért felelős miniszteri biztos. Forrás: Tarr Zoltán/Facebook)





