Évekig tartó csalás és zsarolás után kerülhetnek hosszú időre rácsok mögé egy medinai család tagjai.Egy 83 éves kölesdi férfi kért segítséget a rendőröktől, mert megelégelte, hogy egy medinai család tagjai közel négy éve különböző okokra hivatkozva több mint 45 millió forintjától szabadították meg.

A bácsi elmondta, hogy

"kálváriája még 2022-ben kezdődött, amikor a család egyik női tagja egy beszélgetés során anyagi nehézségeiről panaszkodott neki. Ekkor ő még sajnálatból adott 80 000 forintot."

Ez azonban csak a kezdet volt. A banda tagjai ezen felbuzdulva újabb és újabb történetekkel álltak elő.

Egyikük ügyvédnek adta ki magát, befektetések és biztosítások ígéretével tízmilliókat csalt ki az idős férfitól. Mikor a férfi megelégelte az ígéreteket és már nem akart fizetni, zsarolni kezdték.

A Tolna vármegyei nyomozók a kizsarolt pénz átadása közben csaptak le a család két tagjára, egy 23 és egy 28 éves testvérpárra. A bűncselekmények elkövetésében a család további tagjai is közreműködtek, bűnszövetségben elkövetett csalás és zsarolás miatt kell felelniük.

Már a nyomozás kezdetekor kiderült, hogy a bűnbandának nem a bácsi volt az első áldozata.

Az ügyészség nemrégiben emelt vádat ellenük, mert 2021 és 2022 között hasonló módszerekkel másik három sértettől több mint 27 millió forintot csaltak és zsaroltak ki.

A két elfogott férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatásukat, melyet a bíróság el is rendelt.

(fotó: illusztráció, pexels)