Kedvükért a Nap is kisütött. Az egész héten szakadó eső ellenére, ragyogó napsütés fogadta kegyeibe azt a 180 íjászt aki október elején a Sásdi Nyílzápor Hagyományőrző Egyesület által a Felsőegerszegi erdőben rendezett Dr Rabb Zoltán emlékversenyen állt szembe a célokkal, szám szerint huszonnéggyel.

Ez volt a pont az i-re

A verseny volt a zárója az április óta zajló Baranya Íjásza, Fúvásza versenysorozatnak. A hatodik állomás, amire már évek óta, szinte hagyományosan Felsőegerszegen kerül sor. A nagy létszám miatt kissé megcsúszott kezdés. Jó hatással volt a kibúvó napsugár, felszárította az előző napokban felázott, amúgy remek terepadottságokkal rendelkező pályát.

A Szekszárdi Ippon Íjászai nagy létszámmal, 20 fővel neveztek a versenyre, mivel nekik több érdekeltségük is volt az előző versenyeken sikeres szereplésük után bizakodóan tekintettek a végösszesítésre.

Már maga a célkeresés is izgalmas volt

Igazi családi kirándulás volt a verseny, melyet  leginkább a gyerekek élveztek. Vízmosások, dombok között, néha csúszdapályán leereszkedve vezetett az út a következő célig. A tombolasorsolásra v. Balogh László felajánlotta Harcos cím szarvast ábrázoló festményét, melyet a szintén Ipponos Valkó Viktória nyerte meg.

• Taksonyi Anna Hölgy Gyermek vadászreflex Második

A 30 versenyzőt indító (Király kategóriában) a Férfi Tradicionális íjjal lövők között a közép mezőnyben végeztek Bévész János és Hettich Imre.
A versenyzői pályájuk elején járók is élvezték a versenyt, Nádasi Réka Hölgy Felnőtt vadászreflex kategória harmadik, Csöndesné Samu Zsuzsanna Hölgy Felnőtt vadászreflex kategória 6. helyén végzett.  Slonszki István Férfi Felnőtt vadászreflex 11. Csöndes Dániel Férfi Felnőtt vadászreflex 12.helyen zárt. Baranya Bajnoki helyezett Fúvász: Bévész Valentin első, Vitéz Balogh László harmadik, Valkó Viktória második helyezett, Hettich Imre 8 Bévész János 6.