Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Nagy sikerrel zárult a hétvégi  40. Fadd-Dombori Triatlon Fesztivál, amely immár hivatalosan is a triatlon bölcsőjének számít Magyarországon.

A két napos rendezvényen több mint 1000 induló küzdött a célba érésért, ezzel is megerősítve a fesztivál kimagasló népszerűségét.

A pénteki olimpiai ötpróba futamokkal kezdődött a hétvége, ahol a nyíltvízi úszás szerelmesei próbálhatták ki magukat. Szombaton a triatloné volt a főszerep. A délelőtti órákban a fiataloké volt a pálya, akik értékes ranglista pontokat szerezhettek.

A kezdők számára pedig a „Próbáld ki a triatlont!” futam nyújtott lehetőséget, hogy biztonságos körülmények között ismerkedjenek meg a sportággal.

A délutáni órákban már az országos bajnoki címekért folyt a küzdelem.

Több mint 500 versenyző állt rajthoz

Azérz, hogy elhódítsa a sprint távú országos bajnoki címet, és az egészségügyi dolgozók számára is a Sportolna volt az országos bajnokság.

„Elégedett és büszke vagyok. 40 éve azon dolgozunk, hogy Fadd-Dombori több legyen, mint egy sima, egyszerű, „normál” verseny. Ezen a hétvégén sem volt ez másképp. Együtt versenyzett a múlt a jelen és jövő atlétái, akik tökéletes összhangot teremtettek az ország egyik legszebb verseny helyszínén”

– fogalmazott Czencz Péter.

A kiváló szervezésnek, a színes programoknak és a támogatóknak köszönhetően a fesztivál ismét teltházas volt. A Fadd-Dombori Üdülőtelep újra a triatlonosoké volt a hétvégén.

A Sportolna Triatlon Fesztivál szervezői büszkék arra, hogy a rendezvény immár 40 éve a triatlon magyarországi fellegvára. Köszönettel tartoznak minden résztvevőnek, önkéntesnek, szponzornak és a helyi közösségnek, akik hozzájárultak a fesztivál sikeréhez.