Nehéz dió volt nekem A szőlő édes íze. Nem olyan értelemben, hogy bonyolult lett volna követni a cselekményt vagy a lírai leírásokat, hanem úgy, hogy túlzónak éreztem a lírai vonalat. A végére azonban egészen megváltozott a véleményem.
Titkok és furcsaságok szövik át a történetet
Lila, Henry és Abigail édesanyja szokatlan körülmények között elhalálozik. A hírre Lila és Henry hazautazik a déli Wesleyenbe, otthon maradt testvérükhöz, de a furcsaságok itt nem érnek véget. A mindig is rivaldafényben fürdő Geneva valamilyen okból arról végrendelkezik, hogy nem kér egyházi temetést. Ezután kiderül, hogy az édesanyjuk azt is eltitkolta a gyerekek elől, hogy mennyire súlyos beteg. Így a három testvér kutatásba kezd, és olyan titokra bukkan, ami megrengeti egész múltjukat. Újabb és újabb felfedezésekre indulnak, és amit találnak, az örökre megváltoztatja mindannyiuk életét.
Túlzó és lírai
Az elején nagyon nem szerettem ezt a könyvet, ahogy írtam is korábban a túlzó, sokszor fél oldalas lírai mondatok miatt, de aztán egészen megszoktam, és rájöttem, hogy ez ízlés kérdése, így el kell vonatkoztatnom tőle. Azért választottam ki a szőlő édes ízét, mert szeretem a kifinomult leírásokat, a részleteket is a könyvekben, de Pamela Terry stílusa nekem túl sok volt. A hasonlatokat nem tudtam igazán magaménak érezni, számtalanszor előkerült benne az “olyan, mint…” kezdetű mondat. Azon is gondolkoztam olvasás közben, hogy talán engem szippantott be mostanában túlságosan ez a mai rohanó világ. Néha átlapoztam már a leírásokat, mert haladni akartam vele. Mentségemre legyen mondva, a cselekmény véleményem szerint nagyon kevés volt ebben a könyvben, tehát értem, hogy lírai akart lenni, de e mellé nem ártott volna némivel több történés.
Gondolatébresztő fordulatok
Mégis megváltozott a véleményem az utolsó lapokhoz érve. Mikor letettem a könyvet elméláztam, vajon milyen is volt ez a regény számomra. A megdöbbentő fordulat és az empátia miatt igenis tetszett, mert jó volt a mondanivalója, betekintést nyújtott az akkori amerikai dél világba, az emberek elmaradott gondolkodásmódjába, ezenkívül több dologra is ráébresztett, így sokáig velem maradt még.