Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Közélet

Megúszták! – ők értek be elsőként a célba a Balaton-átúszáson

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Vasárnap reggel elkezdődött a 42. Lidl Balaton-átúszás Révfülöpön.

A szervezők tájékoztatása szerint az első indulók – köztük a junior úszóválogatott tagjai – pontban 7 órakor rajtoltak, hogy teljesítsék az 5,2 kilométeres távot. A cél a balatonboglári Platán strandon van.

Az eseményt az eredeti tervek szerint szombaton rendezték volna, de a bizonytalan időjárás miatt egy nappal el kellett halasztani. Vasárnap közel ideális körülmények várták az indulókat, rajtolni 12 óráig lehet, a szervezők 11 és fél ezer nevezőt várnak.

Holtversenyben lett győztes Barabás Imre  és Hartmann Máté. Az úszók az 5,2 kilométeres távot 1 óra 1 perc 54 másodperc alatt teljesítették.

A női győztes Juhász Janka lett, aki 1 óra 4 perc 15 másodperc alatt teljesítette.a távot.

Egyébként napos, gyengén szeles idő és – ahogy a balatoni hajósok mondják – "kivasalt", vagyis teljesen sima víz fogadta a Balaton-átúszás résztvevőit. A tó vize 26-27 fokos és nem várható jelentős szélerősödés.

Mintegy 150 vitorláshajó segítségével kialakított úszófolyosón úsznak az indulók a Balaton déli partja felé. Aki elfárad, megkapaszkodhat, vagy akár ki is mászhat, és megpihenhet a vitorlásokon.